Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
ENERGY DRINK vs THE LIVER

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 8:16 pm    Temat postu: ENERGY DRINK vs THE LIVER Odpowiedz z cytatem

Shocked Pani Basiu sesja to ciężki moment zwłaszcza ta letnia stąd moje pytanko czy jakbym popijała z moją zajechaną wątrobą od czasu do czasu (w trakcie sesji) te drinki wspomagające myślenie, koncentrację, pamięć to coś by się mogło stać?Ledwo żyję potrzebuję zastrzyku energii i powera!albo coś pobudzającego Rolling Eyes ja już potrafię zasnąć w autobusie i pojechać na pętlę Sad Są takie tabletki lub syrop na kaszel że pobudzają....Tussipect?to może taki syrop nie zaszkodzi?Magnez niestety nie działa pobudzająco na zmęczenie!Pracuję po 8 h dziennie od 6 rano fizycznie i jeszcze ta sesja....więc jakby Pani mogła to coś naprawdę dającego energetycznego kopa poproszę Very Happy Very Happy Very Happy pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznijmy od tego, że te drinki nie wspomagają myślenia, koncentracji itp. To mit. Takie energy drinki tylko uruchamiają rezerwy naszego organizmu (w cudzysłowie można powiedzieć, że tłumią zmęczenie, ale go nie likwidują), a po zaprzestaniu ich działania organizm jest jeszcze bardziej wyczerpany i potrzebuje dłuższej przerwy na odpoczynek. Stąd tak często osoby korzystające z tego typu "używek" zaczynają stosować je częściej i w większych ilościach.
Proszę mi wierzyć, ale ja też miałam sesje Smile Ciężkie, na dodatek równocześnie na 2 kierunkach studiów i nie widzę sensu ani efektu w faszerowania się lekami, energizerami itp. To tylko działanie na psychikę- natomiast nie wpływa w żaden sposób na przyswajanie informacji.
Tussipect odradzam i to zdecydowanie- nawet osobom ze zdrową wątrobą.
Jeśli już chce coś Pani pić to Izostara albo Powerade. I proszę pamiętać o śnie. Jeśli jest Pani w stanie przespać się godzinę- dwie w ciągu dnia, i potem normalnie funkcjonować to proszę to wykorzystać. Taka drzemka zadziała dużo lepiej niż kolejna kawa czy energy drink. Poza tym, jeśli zaczyna Pani pracę o 6 rano, to o 22 powinna Pani już spać Smile A do diety proszę dorzucić banany (całkiem "smacznym" pomysłem jest koktajl mleczno-bananowy), orzechy i suszone owoce.
Pozdrawiam
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy dziękuję bardzo.To rzeczywiście szok że tak to nie jest z tymi drinkami moi znajomi cały czas to piją, a nawet dodają do drinków że dłużej można szaleć czy coś tam.I tak nie mogę pić to nie wnikam Crying or Very sad a chciałam się jeszcze zapytać czy to prawda, żę jak np. dobrze rozdrobnię w sensie pogryzę np. grzybka marynowanego czy ogórka kiszonego czy małosolnego czyli rzeczy których nie jem bo są ciężkostrawne dla wątroby to bym sobie mogła zjeść coś takiego?Usłyszałam taką wersję od znajomej że dobrze pogryzione to dobrze strawione i nic mi się nie stanie!mam ochotę na grzybka marynowanego i ogórki małosolne, ale coś mi się wydaje,że to tak nie jest.....że jak dobrze pogryzę to ciężkostrawne robi się lekkostrawne? Shocked Rolling Eyes tylko szkoda, że alkoholu nie da się pogryźć Razz pozdrawiam
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy Pani wie, ale energy drinki zostały wymyślone na potrzeby amerykańskiej armii i miały wspomóc żołnierzy w długotrwałej walce. Więc i owszem, działają one pobudzająco, ale przede wszystkim pod względem fizycznym (stąd ich popularność na dyskotekach). Natomiast ich działanie na koncentrację może być nawet odwrotne- osoba bardzo pobudzona fizycznie, z trzęsącymi sie dłońmi, potrzebą ruchu, będzie raczej mało skupiona na siedzeniu przy biurku i nauce Smile
Dokładne pogryzienie (rozdrobnienie) pokarmu rzeczywiście powoduje, że jedzenie staje się bardziej lekkostrawne... ale tylko dla żołądka Smile Drobne kawałki (o większej wspólnej powierzchni) łatwiej podlegają trawieniu przez enzymy żołądkowe i jelitowe i nie zalegają w żołądku, a co za tym idzie człowiek nie czuje się taki pełny. Ale pojedyncze cząsteczki, na które pokarm zostaje rozłożony pozostają takie same Smile I pod tym względem grzybki marynowane nie robią się wcale mniej "ciężkostrawne" dla osób z chorą wątrobą.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Emiliee

PostWysłany: Sro Sty 30, 2019 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co w ogóle kupować takie świństwa? Przecież nie można sobie zrobić dobrej kawy? Mnie nic takie nie pobudza jak espresso. Ostatnio nawet dowiedziałam się z artykułu- jaką kawę wybrać ? Jak Włosi robią taką kawę, że jest ona tak aromatyczna i ma niepowtarzalny smak. Chciałabym taką kawę kiedyś zasmakować.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: