Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Problem z pryszczami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dav3k

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 9:21 pm    Temat postu: Problem z pryszczami Odpowiedz z cytatem

Witam

Moim problemem są pryszcze, z którymi walczę długi czas i nie mogę się ich pozbyć. Stosuję żel do oczyszczania twarzy, balsam nawilżający Cetaphil, widzę lekkie zmiany, ale nie za duże. Najbardziej dręczą mnie przebarwienia, blizny czerwone, które schodzą dopiero po paru dniach. Jakieś porady? Czy dieta ma wpływ? Nie jem słodkiego ani fast-foodów, prowadzę dietę, przerzuciłem się na makarony z semoliny durum i żytnie razowe (wcześniej ryż biały, który mógł być powodem pryszczy) i aktywniejszy tryb (ćwiczę na siłowni). Czy siłownia też zależy od tego, bo na siłowni zazwyczaj mocno się pocę.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stasi28

PostWysłany: Sro Lis 29, 2017 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim przypadku za pojawienie się pryszczy odpowiedzialne były kiepskiej jakości odżywki białkowe - może zmień swoje
Powrót do góry
darek239

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 5:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, dieta może mieć wiele wspólnego z zapaleniem skóry. Oczywiście wszystko zależne jest także od tego w jakim wieku jesteś. Nastolatkowie mają większe tendencje, jednak mimo to warto zadbać również o swoją dietę. Może brakuje Ci jakichś witamin w organizmie? Częstym powodem wyprysków jest brak witaminy A: Posiada ona wiele przeciwutleniaczy, które redukują stany zapalne w organizmie.

Jeśli chodzisz na siłownie i suplementujesz się kreatyną to może ona również powodować wypryski, szczególnie w wieku nastoletnim.
Powrót do góry
kasiamilka

PostWysłany: Wto Lut 13, 2018 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek239 napisał:
Witaj, dieta może mieć wiele wspólnego z zapaleniem skóry.

Osobiście współczuje wszystkich, którzy zmagają się z problemami z trądzikiem... trudno to dziadostwo zniszczyć.. ja osobiście smaruje sobie naparem z ziół szedzkich i daje to jako taki efekt stosuje metodę z poradnika enaturablog.pl i udało mi się zagoić plecy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: