Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Problemy z oddychaniem u dziecka.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marco9512

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 6:44 pm    Temat postu: Problemy z oddychaniem u dziecka. Odpowiedz z cytatem

Witam. Odrazu przepraszam jeśli był taki temat ale na szybko to piszę. Mam 15 lat i mam problemy z oddychaniem. W szkole nigdy tak nie mam.
Wydaje mi się, że to przez nerwy. Bo wieczorem ciągle o czymś myślę a w szkole sobie żartuję itp. to o tym nie myślę. Choć jeśli czasem dużo mówię to zaczyna mi brakować powietrza i potrzebuję trochę czasu aby złapać powietrze. Byłem u lekarza rodzinnego - nie wie co mi jest. Miałem EKG serca i wyszło słabo. Miałem Rentgen płuc i nic nie wykazało. Byłem na spirometri i wszystko ok, pulmonolog wykluczył chorobę z płucami.
Brałem leki na uspokojenie i pomagały. Później nie brałem i jakoś nie próbowałem się denerwować i bez tabletek jakoś szło. A wczoraj znowu miałem problem (zdenerwowałem się przez mecz).
Dodam że:
- Nie palę, nie piję, nie ćpam (jedynie moja matka pali ale rzadko przy mnie).
- Nie mam kompleksów (bo to też może coś powodować Smile)
- Problemy rodzinne są (tymczasowy brak funduszy i inne)
- Mam za mało żelaza we krwi (lekarz powiedział, że to być może przez to)
- Trenowałem ok. 7 lat piłkę (lekarz stwierdził, że to ,,przetrenowanie seca" być może jest powodem)
- Nie mam wrogów (jedynie kiedyś ktoś wysyłał moim znajomym jakiś tekst gdzie miał mnie ponizyć ale już zapomniałem o tym)
- Nie mam problemów z rodzicami, nauczycielami

Dodam, że do duszności dochodzi bardzo mocne bicie serca, dość często chce mi się oddawać mocz. Czasem tak jakbym się źle poczuł (jakbym miał zemdleć). A jak próbuję ,,łapać" powietrze to tak jakby coś mnie blokowało w klatce piersiowej.

Czytałem o tym sporo i czy to nie jest czasem nerwica wegetatywna ?
Jeśli tak to co robić ? Czy nie zbędna jest pomoc psychologa/psychiatry ?
Moja mam często mówi, że sobie zmyślam to wszystko a to nie jest prawda. Prosze o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.

Dodam, że miałem operację nerki (była za duża i musieli mi wyciąć kawałek) w 2007 roku 2 stycznia. I dopiero później miałem taki atak (nigdy wcześniej nie miałem takich problemów) ok. 1,5 roku temu. Zabrano mnie do szpitala ale zainteresowali się nerką a nie oddychaniem.

A i jeszcze idę na Badania serca ale dopiero w Marcu lub w lutym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gloria

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To faktycznie mogą być objawy związane ze stresem, w wieku dojrzewania jest to dość częsty problem, który mija samoistnie. Nie ma potrzeby wizyty u psychologa, chyba, że nurtuje Cię jakiś problem, z którym nie dajesz sobie rady. Więcej wypoczywaj, ale nie przed komputerem lecz na świeżym powietrzu, aktywnie. Warto wykonać jeszcze tzw. echo serca, które zapewne masz zaplanowane, nie można wykluczyć innych chorób (np. astma, wady zastawek serca).
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Wto Sie 22, 2017 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co udało mi się wyczytać ze strony http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/kto-choruje-na-astme,2.html to u większości dzieci astma ma podłoże alergiczne. Nie wiadomo, dlaczego u jednych chorych objawy alergii są ograniczone do nosa, u innych występuje katar i astma, a jeszcze inni mają np. objawy zapalenia spojówek. Niezależnie od opisanego mechanizmu, w błonie śluzowej chorych na astmę cały czas toczy się proces zapalny. Nasila się przez kontakt z alergenem, jednak nawet unikanie narażenia nie powoduje pełnego wyleczenia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: