Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
problemy z oddychaniem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rasz7

PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 12:00 pm    Temat postu: problemy z oddychaniem Odpowiedz z cytatem

Witam.
mam problemy z oddychaniem,czuje jakby moje płuca były za małe.Często ziewam i oddycham jak ryba.Jednak gdy nie myślę o oddychaniu, oddycham normalnie ,tylko jak zacznę myśleć o tym,łapie powietrze. Mam 15 lat ,jestem chudy,uprawiam dużo sportu,biegam ,gram w rożne ruchowe gry, ćwiczę mięśnie małymi ciężarami(6kg i 2kg).proszę o odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartek1989

PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam tez podobne objawy z oddychaniem. rano jak sie budze to jest ok. po 15 minutach zaczynaja mie łapać dusznosci. nie moge normalnie oddychać. czuje jakby mi "brakowało powietrza w głowie". ostatnio jak wyszedłem na dwór poczułem ze duszno jest, wiec wruciłem do domu. po 15 minutach zaczełem naprawd ciezko oddychać i zaczeły mi wszstkie konczyny dretwiec. pojechałem do lekarza a no powiedział za wszystko jest dobrze i ze jestem narkomanem. chiałem go walnać.
Robiłem badania:
rtg klatki- ok
usg - brzucza -ok
mocz -ok
krew troszeczke za gesta. poszedłem 2 raz na badania i wyszło lepiej. lekarz skierował mie wiec do pulmonologa. pulmolog mie tylko obsłuczał zobaczył w gardło i dał psiukadło do nosa i skierowanie do poradni hematologicznej poniewaz krew jest za gesta. jak dzwoniłem sie zapisać to poprosili mie o podanie wyników i według lekarza hematologi wszystko jest w porzadku.

Ja juz sie pogubiłem .juz nie moge z tym wytrzymac. nie wiem co mam robić POMOCY
Powrót do góry
sylwkasz

PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A spirometrii ci nie zrobil lekarz ? Zeby sprawdzic czy to nie astma ? Rece opadaja !!! To przeciez podstawa !!
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rasz- w Twoim przypadku problem leży prawdopodobnie w sferze myśli.
Spróbuj określić kiedy przydarzają Ci się takie problemy z oddychaniem, czy są związane z jakąś konkretną sytuacją, konkretną porą dnia itp.
W mojej opinii powinieneś opanować techniki głębokiego oddychania, nauczyć się panować nad oddechem (nauczyć się "świadomie" oddychać).

Bartek- oznacz sobie poziom wapnia, potasu i magnezu we krwi, bo może Twoje problemy wynikają ze zbyt niskiego poziomu któregoś z tych pierwiastków.
Zacznij pić co najmniej 1,5l płynów dziennie (wykluczam z tego kawę i colę).
I idź do innego pulmonologa Smile Ewentualnie poproś o skierowanie do alergologa. Na pewno trzeba wykluczyć u Ciebie astmę i podłoże alergiczne Twoich duszności.
Pozdrawiam
Powrót do góry
ania19101990

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Od pewnego czasu mam problemy z oddychaniem. Objawy są bardzo podobne do tych którzy wypowiadają się właśnie na ten temat. Więc czuję jakby ktoś stał mi na klatce piersiowej... Ciekawe jest to, że te" napady duszności" atakują w południe pod wieczór się nasilają i w dodatku co wieczór mam bardzo sucho w gardle nie pomaga nawet karton soku... Rano czuję się dobrze ale przedpołudniem "ataki" znowu się zaczynają... Jedyne co pomaga mi wziąć głęboki oddech to ziewanie, które jest dosyć męczące... Nie byłam jeszcze u lekarza bo wydawało mi się to śmieszne pójść z takim problemem... Na początku myślałam, że sama stwarzam sobie taką sytuację ale teraz ataki trwają przez 5 dni z rzędu.. Jutro zamierzam się udać do lekarza rodzinnego... Ciekawe co mi powie... Widzę, że bardzo dużo osób ma podobny problem ciekawe z czego to wynika... Teraz wiem,że musi być tego jakiś konkretny powód... Dodam, że prowadzę dość spokojny tryb życia, nie piję w ogóle alkoholu nie palę również papierosów... Więc w czym tkwi problem ? Bo czuje się co raz gorzej Sad
Powrót do góry
zozo

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam podobne objawy i mam zdiagnozowaną astmę... było podejrzenei wady serca potem nerwicy ale w próbie rozkurczowej wyszła duża nadreaktywność oskrzeli po leku moge wziąc nawet ponad 1,5 litra więcej powietrza od płuc Sad
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Anno, czynników ryzyka astmy jest bardzo dużo m.in. predyspozycja genetyczna, alergia, nadreaktywność oskrzeli, płeć żeńska, alergeny znajdujące sie w otoczeniu, dym tytoniowy (również palenie bierne), zanieczyszczenie powietrza, otyłość. Natomiast napady astmy powodowane są przez: wysiłek fizyczny, silne emocje, zakażenia układu oddechowego (np. grypa), leki, pokarmy, alergeny (na które jest się uczulonym), dym tytoniowy.
Na pewno powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego i uzyskać skierowanie do pulmunologa.
Powrót do góry
ania19101990

PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za odpowiedź... Postaram się pójść jak najszybciej do lekarza... Zobaczymy czy uda się coś zdiagnozować... POZDRAWIAM WSZYSTKICH !
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Wto Cze 13, 2017 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z lekami wywołującymi napady astmy? Na stronie http://www.totylkoastma.pl/artykuly-ekspertow/astma-z-nadwrazliwoscia-na-aspiryne,2.html wyczytałam, że objawy astmy aspirynowej są takie same jak w przypadku astmy alergicznej i niealergicznej, a cechą charakterystyczną jest to, że pojawiają się zawsze po spożyciu salicylanów zawartych w lekach lub też w produktach spożywczych. Objawy są skutkiem nietolerancji salicylanów - nie są to objawy wywołane na drodze alergicznej. Jest to dość skomplikowany mechanizm, wynikiem którego jest występowanie nadwrażliwości na salicylany. Mogą to być objawy ze strony skóry, pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy lub ze strony układu oddechowego pod postacią astmy, nieżytu nosa często z pojawieniem się nawracających polipów w przewodach nosowych. Niestety objawy astmy aspirynowej są najczęściej cięższe niż w pozostałych przypadkach astmy. Chorobę leczy się podobnie jak „zwykłą” astmę, stosując leki p/zapalne - glikokortykosteroidy z preferencją glikokortykosteroidów podawanych wziewnie w większych dawkach.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: