www.informed.com.pl :: Zobacz temat - Uraz oka- zmiana kształtu źrenicy widoczna gołym okiem.
Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Uraz oka- zmiana kształtu źrenicy widoczna gołym okiem.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Danio

PostWysłany: Sro Cze 07, 2017 10:07 am    Temat postu: Uraz oka- zmiana kształtu źrenicy widoczna gołym okiem. Odpowiedz z cytatem

To mój pierwszy post na forum więc na wstępie witam wszystkich. Teraz do rzeczy. Podczas treningu kolega niefortunnie z dość dużą siłą uderzył mnie palcem w otwarte oko. Po uderzeniu przez jakieś dziesięć, może dwadzieścia sekund nie widziałem zupełnie nic w lewym, uderzonym oku. Światełek, mroczków, robaczków, nic, zupełna ciemność. Kiedy ku mojej uldze widzenie zaczęło powracać, przez pewien czas jeszcze na samym środku odbieranego przez oko obrazu widziałem siwe pasmo w orientacji poziomej. Kiedy udałem się do łazienki by przepłukać oko zimną wodą zauważyłem dwie rzeczy które mnie przeraziły. Po pierwsze źrenica uderzonego oka całkowicie nie reagowała na światło, po drugie była odkształcona. Przed wypadkiem obydwie źrenice miały bardzo zbliżony kształt i były mniej więcej okrągłe. Teraz źrenica lewa jest lekko spłaszczona z jednej strony, jednak na tyle, że da się to dostrzec bez specjalnego przyglądania się. Byłem w tej sprawie u lekarza pierwszego kontaktu który dał mi skierowanie do szpitala, tam po wstępnym badaniu lekarz stwierdził, że nic się nie stało a w karcie z izby przyjęć wpisał jedynie zapalenie rogówki- inne zapalenie rogówki (H16.8 ). Zalecił stosowanie kropli do oczu Hyabak. Niby mnie to uspokoiło, jednak wypadek miał miejsce w poniedziałek, dzisiaj mamy środę a oko nadal boli. Dodatkowo zauważyłem, że czasami kiedy gwałtownie przewrócę oczami to widzę przez ułamek sekundy jakby lekkie błyski czy mroczki. Dodatkowo czyje dziwny lekki dyskomfort jeśli chodzi o odbierany obraz. Nie widzę ani słabiej, ani lepiej ani, ostrzej, mam jednak takie dziwne uczucie. Moje pytanie Dotyczy głównie tego czy powinienem się przejmować tymi objawami, czy może miną one z czasem, oraz czy kształt źrenicy wróci do swojego wcześniejszego kształtu czy tak już zostanie i jakie może to mieć ewentualne skutki. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: