Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Ryzyko wypadnięcia narządów rodnych. Co mogę ćwiczyć?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiedźma

PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 11:30 am    Temat postu: Ryzyko wypadnięcia narządów rodnych. Co mogę ćwiczyć? Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ginekolog zasugerował mi zmianę dyscypliny sportowej bez jednak podania wskazówek w tym zakresie.
Mam tyłozgięcie, przesunięcie narządów rodnych w bok, bardzo krótką pochwę.
Tak krótką, że swobodnie potrafię złapać między palce dół szyjki macicy. Nie wiemy, czy to ułożenie szyjki jest dla mnie naturalne z racji tyłozgięcia, czy też wynika ze zbyt dużego ciśnienia spowodowanego ćwiczeniami (trening siłowy bez sprzętu, opierający się na wykorzystaniu masy ciała).
Dodatkowo w trakcie ćwiczeń wytrzymałościowych typu bieg, podskoki często zdarzają mi się intensywne krwawienia czasem przedłużające się na kolejne dni po treningu. Sporadycznie krwawienia pojawiają się po zwykłych marszach.
Dodatkowo kształcę się wokalnie, a podparcie oddechowe przy śpiewie, a zwłaszcza growlu potrafię odczuwać aż w miednicy.
Zachowanie aktywności fizycznej jest dla mnie niezmiernie ważne... Jakie dyscypliny będą dla mnie bezpieczne? Czy muszę rezygnować z treningu bazującego na masie mojego ciała? Są to w głównej mierze pompki, brzuszki, przysiady, podskoki i podciągania wykonywane z zachowaniem odpowiednio długich przerw pomiędzy seriami. Zaczęłam ćwiczyć mięśnie Kegla, czy to skutecznie zapobiegnie wysunięciu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewina

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, miała podobny temat, który między innymi był moją inspiracją do prowadzenia bloga. biegi odpadają na pewno. aktywność ruchowa typu orbitrek, plywanie bądź ergometr wioślarski jak najbardziej. (ze względu na bycie byłą wioślarką) polecam najbardziej tę formę aktywności, w której mięśnie kegla też się "wzmacniają". Sprawdź sobie jeszcze artykuł/temat - http://tabletkiantykoncepcyjne.com.pl/artykuly.html sport a antykoncepcja, mi spotęgowały tabletki microgynon takie własnie krwawienia. Podobno są takie, które niwelują krwawienie no ale budowy macicy nie zmienią )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: