Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Czy depilację laserową powinien wykonywać lekarz?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kryyysiaaa

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 8:21 pm    Temat postu: Czy depilację laserową powinien wykonywać lekarz? Odpowiedz z cytatem

Zamierzam wykonać depilację laserową bikini. Słyszałam różne opinię, że zabieg ten wykonuję lekarz gdzie indziej że kosmetolog. Jedne są, że nie jest to niebezpieczne inne, że nie umiejętnie wykonana depilacja może doprowadzić do poparzenia. Słyszałam też opinię, że przed depilacją laserową powinno się zasięgnąć konsultacji dermatologa, jak to się ma do faktu wykonywania takich zabiegów w gabinetach kosmetycznych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gloria

PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki zabieg najlepiej wykonać w renomowanym salonie/klinice, gdzie zabieg poprzedzony jest wizytą lekarską, która jest niezbędna przed tego typu zabiegami. Podczas zabiegu używany jest laser, który nieumiejętnie użyty może spowodować powikłania. Nie każdy może na taki zabieg się udać. (liczne przeciwwskazania). Warto sprawdzić czy w miejscu, gdzie Pani chciała wykonać depilację laserową odbywa się wizyta lekarska. Nie zawsze atrakcyjna cena przekłada się na jakość i bezpieczeństwo.
Powrót do góry
Kryyysiaaa

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 8:38 am    Temat postu: Dziękuję za poradę Odpowiedz z cytatem

No właśnie mam zamiar iść do takiej kliniki we Wrocławiu przy ul. Baryckiej bodajże. Znajoma mi mówiła, że tam jest opieka dermatologów i że przed zabiegiem jest konsultacja, tylko faktycznie jest tam drożej niż w nie których gabinetach kosmetycznych stąd też było moje pytanie m.in czy musi być lekarz i czy właśnie warto za to płacić. Ale po Pani wypowiedzi widzę, że chyba lepiej nie ryzykować i zdecydowanie lepiej spróbować w specjalistycznych placówkach
Powrót do góry
Sisa

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie musi być to lekarz, jednak trzeba mieć na uwadze to, że nie każda z nas może udać się na depilację laserową. Osobiście wolę pozbywać się owłosienia w domowym zaciszu. Żeby taki zabieg trwał znacznie krócej niż przy pomocy klasycznej maszynki, warto sięgnąć po jakieś urządzenie, jak np. depilator rowenta elite model look opisany tutaj: http://www.rowenta.pl/Pages/catalog/Body-care/Epilators.aspx.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: