Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Wynik badania Holtera

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nowyyy1

PostWysłany: Pon Paź 21, 2013 9:14 am    Temat postu: Wynik badania Holtera Odpowiedz z cytatem

Witam.
Otrzymałem wynik badania Holtera, niestety nie mam obecnie możliwości udać się do lekarza w celu przedyskutowania tego wyniku dlatego proszę o pomoc i ewentualnie napisanie czy wszystko w tym badaniu wyszło poprawnie?
Na dole jest opis lekarza ale nie bardzo też mogę go odczytać.
Wiek badanego czyli mnie to 25 lat.
Banie kontrolne było zrobione pod dawne przygody kardiologiczne spowodowane wypadaniem płatka i zasłabnięciami.
Poniżej skan wyniku badania|:
http://images62.fotosik.pl/301/a168509f44418155.jpg
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darekdz

PostWysłany: Wto Paź 22, 2013 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opis brzmi:

Wiodący rytm o charakterze zatokowym z średnią czynnością komór 81/min. Minimalna 48/min o charakterze bradykardii zatokowej, max. o charakterze tachykardii zatokowej HR170/min. Bez epizodów pauz, istotnych zmian odcinka (chyba ST)

jednym słowem serce bije średnio 81/min. Epizody bradykardii czyli zbyt wolnego bicia (poniżej 50/min) oraz tachykardii czyli zbyt szybkiego (powyżej 90/min). Nie było pauz (zatrzymań serca) oraz zmian w przepiegu zapisu EKG (jak dobrze odczytałem).
Nie jestem lekarzem ale miałem holtera wiele razy i to co masz w wyniku nie jest niczym co mogłoby zaniepokoić mojego lekarza.

Ja nie jestem lekarzem i wszystko zależy od tego jak się czujesz, jakie masz objawy i tak dalej. Pamiętaj, że takowy holter to tylko 24h zapisu i w tym czasie nie musi zapisać niepokojących zmian. Lekarz zapewne wie czego szukał i czemu robił to badanie. Wynik musisz pokazać lekarzowi zlecającemu bo to on będzie wiedział co robić dalej przy takowym wyniku badania.
Powrót do góry
Nowyyy1

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wyjaśnienie i odpowiedź.
Pozdrawiam
Powrót do góry
fairyanna

PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 6:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leczenie kanałowe jest całkowicie bezbolesne, ponieważ wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Wizyta trwa (w zależności od stopnia trudności leczonego zęba) tak około 40-120 min i jest wykonywana w niemal 100% podczas jednej wizyty. Pacjent po zakończonym leczeniu kanałowym nie ma żadnych ograniczeń czasowych co do spożywania posiłków, Testking SY0-401 exam bo leczony ząb jest od razu wypełniany światłoutwardzalnym kompozytem (jest to odbudowa tymczasowa, a ostateczną wykonuje lekarz prowadzący).
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: